Rozvoňali sme školský dvor! Žiaci a ich učitelia zožali úspech s kotlíkovým gulášom
Dnes bolo na našom školskom dvore na SNP 5 veselšie ako zvyčajne. Žiaci odborného výcviku zo Školskej Reštaurácie EDUCA si pod vedením našich skvelých majstrov vyskúšali varenie v poľných podmienkach a pripravili pre nás domáci kotlíkový guľáš.
Pre decká to bola super skúsenosť. Celé to museli naplánovať, pripraviť suroviny a uvariť priamo vonku nad ohňom, čo je predsa len niečo iné ako v klasickej školskej kuchyni.
Obed trochu inak
Cieľom bolo nielen otestovať zručnosti našich žiakov, ale aj na chvíľu vypnúť. Počas obedňajšej prestávky padlo posedenie pod stromami vhod – počas školy sme si prišli oddýchnuť od práce a štúdia, najesť sa a pokecať si v neformálnej atmosfére
Variť pre svojich učiteľov je vždy trochu stres, ale žiaci to zvládli super. Vedieť, že všetkým chutilo je najlepšou "školou" a motiváciou do ďalšieho učenia sa :).
Všetko sa zjedlo
A viete čo je najväčšia odmena? Že guľáš zmizol do poslednej porcie.
Ďakujeme všetkým, ktorí pripravovali, varili, chystali, obsluhovali, ale aj všetkým, ktorí prišli podporiť našich žiakov.
Dopadlo to na jednotku a určite si niečo podobné radi zopakujeme!